Polacy w Lipawie – historia znana, nieznana, zapomniana. Spotkanie z Markiem Głuszko

-

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA oraz Dom Spotkań z Historią w Warszawie zapraszają na spotkanie z Markiem Głuszko, autorem książki „Polacy w Lipawie – historia znana, nieznana, zapomniana”. Lipawa to miasto portowe na kurlandzkim wybrzeżu Morza Bałtyckiego, którego związki z polską historią sięgają początku XVII w. Jednak w polskiej historiografii nie było dotąd publikacji prezentującej polskie dokonania w dziejach Lipawy. Autor, na podstawie własnych zbiorów i przeprowadzonych badań, przedstawia Polaków znanych i nieznanych, często już zapomnianych, związanych z Lipawą i zasłużonych dla rozwoju miasta. Bogato ilustrowana i pięknie wydana, licząca 464 strony książka oraz jej autor Marek Głuszko zostali uhonorowani nagrodą „Przeglądu Wschodniego” w kategorii: „Popularyzacja problematyki wschodniej”.

- Reklama -

14 czerwca 2019, piątek, godz. 18.00
Warszawa, ul. Karowa 20, Dom Spotkań z Historią

Przegląd Bałtycki powstał w styczniu 2015 r. Serwis dostarcza informacji nt. państw regionu Morza Bałtyckiego.

- Reklama -
- Reklama -

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy. Więcej informacji o prawach autorskich i zakup licencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz swoje imię tutaj

Pomóż nam rozwijać Przegląd Bałtycki!

Dotychczas opublikowaliśmy ponad 1000 artykułów. Każdy z nich to wiele godzin pracy autorów i redaktorów.

Wspieraj nas, abyśmy mogli publikować dla Ciebie kolejne ciekawe artykuły:

Jednorazową wpłatą lub subskrypcją w Patronite »

Szybkim przelewem Blik na nr tel. +48 793000969

Więcej informacji »

Subskrybuj newsletter "Aktualności i sport", aby otrzymywać artykuły na ten temat na swoją skrzynkę e-mail. Zaznacz "Nowe artykuły", jeśli chcesz otrzymywać newsletter z wszystkimi nowymi artykułami w Przeglądzie Bałtyckim.