Przegląd Bałtycki na Forum Ekonomicznym w Krynicy

|

Przegląd Bałtycki został partnerem medialnym XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Redaktor naczelny Przeglądu Bałtyckiego poprowadzi panel dyskusyjny poświęcony administracji cyfrowej w państwach europejskich.

Przeczytaj także:  Administracja elektroniczna: być jak Estonia

Od 6 do 8 września potrwa XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Przegląd Bałtycki został partnerem medialnym tegorocznej edycji konferencji.

W ramach forum, Kazimierz Popławski, redaktor naczelny Przeglądu Bałtyckiego, poprowadzi panel dyskusyjny „ICT w administracji publicznej – szanse na rozwój i wyzwania bezpieczeństwa” („ICT in Public Administration – Opportunities for Development and Security Challenges”). Paneliści odpowiedzą na pytania: Jak pogodzić szeroką implementację nowoczesnych technologii w sektorze publicznym ze stale rosnącymi cyberzagrożeniami? W jaki sposób optymalnie rozwijać ICT w administracji publicznej? Jak modernizacja sektora publicznego wpływa na społeczeństwa i gospodarki państw?

W panelu wezmą udział: Cezary Kmieć (dyrektor departamentu Key Account w Huawei Polska), John Hobbs (starszy wykładowca w Instytucie Technologicznym w Cork, w Irlandii), Tyson Baker (starszy pracownik naukowy w Brandenburskim Instytucie Społeczeństwa i Bezpieczeństwa), poseł Maciej Masłowski, Piret Pernik (pracownik naukowy w Międzynarodowym Centrum Obronności i Bezpieczeństwa w Estonii) oraz Juha Saarnio (starszy doradca i CDO w Federacji Fińskich Przemysłów Technologicznych).

Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju organizowanej jest przez Instytut Studiów Wschodnich. W tym roku odbędzie się XXVI edycja konferencji. Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest największą konferencją ekonomiczną w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku bierze w niej udział kilka tysięcy przedstawicieli polityki, biznesu, mediów i instytucji publicznych.

Panel moderowany przez redaktora Przeglądu Bałtyckiego odbędzie się 8 września w godzinach 15:35-16:50 w Sali Prezydenckiej w Starym Domu Zdrojowym. Gości forum zachęcamy do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym. Czytelników Przeglądu Bałtyckiego zachęcamy do lektury podsumowania, które opublikujemy po Forum Ekonomicznym.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!