XXVII Forum Ekonomiczne: Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady?

|

Projekt Europa – jaki przepis na następne dekady? – pod takim hasłem od 5 do 7 września trwać będzie XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. To największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej. Co rok przyjeżdża na nią ponad 3 tys. gości z Europy, Azji i USA: prezydenci, premierzy, ministrowie, parlamentarzyści naszego regionu, szefowie największych firm z całego świata, najważniejsze osoby świata kultury i sztuki oraz mediów z ponad 60 krajów. W ostatniej 26 edycji Forum udział wzięło rekordowe 3 500 gości z 60 krajów.

Od 1992 roku Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju jest wydarzeniem, podczas którego trwają dyskusje dotyczące kluczowych problemów naszego regionu. Tam padają ważne deklaracje szefów i ministrów rządów państw europejskich.

Problemy z bezpieczeństwem, kryzys finansowy, bezrobocie, Brexit, imigranci – to dzisiejsze poważne wyzwania, z którymi musi uporać się Unia Europejska. Mimo to kraje stowarzyszone z nią, takie jak Gruzja, Mołdawia, czy Ukraina wciąż dążą do dalszego zbliżenia z Unią. Jakie perspektywy mają relacje między tymi krajami, a UE? – to jedno z ważnych pytań, które zostanie postawione podczas tegorocznego Forum.

Bieżący rok przebiegać też będzie pod znakiem wyborów w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Holandii, Norwegii i Czechach. Stąd podczas tegorocznego Forum politycy, ekonomiści i dziennikarze będą dyskutować o tym, jak zmiany przywódców tych państw wpłyną na kształt stosunków międzynarodowych. Ale także o tym, jaka będzie Ameryka przez najbliższe cztery lata i jaki będzie to miało wpływ na politykę państw europejskich. Zatem jaki będzie świat nowych liderów?

Ale polskie Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju to także ważne rozmowy o makroekonomii, biznesie i zarządzaniu, innowacjach, ochronie zdrowia, mediach, kulturze. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich zostaną także przyznane nagrody Forum Ekonomicznego w kilku kategoriach.

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Głównym Partnerem jest Małopolska, a Miastem Gospodarzem – Krynica-Zdrój.

Przegląd Bałtycki jest partnerem medialnym XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Szczegółowe informacje dot. Forum Ekonomicznego znajdą Państwo na stronie forum-ekonomiczne.pl.


NEWSLETTER

Zapisz się na newsletter i otrzymaj bezpłatną 30-dniową prenumeratę Przeglądu Bałtyckiego!